Terapeutické poradenství

Najděte svou vnitřní volnost a svobodu

Usilovně se snažíte, abyste byli dobrým člověkem, ale nejste šťastní….

Nezapadáte. Máte pocit, že se musíte bránit okolí. Nevěříte rychlým návodům a poučkám, jste už o krok dál. Hledáte svou vnitřní volnost, ale nemůžete se k ní dostat. S houževností a vůlí řídíte svůj život, ale stále vám něco uniká. Něco vám chybí anebo možná přebývá.

Přestaňte se bránit světu

Když váš život vyčerpává a řídí vás pochybnosti a nejistota, pak nejspíše potlačujete nějakou svou část. Možná vaše schopnosti a dovednosti. Možná vaše bolesti a strachy. Měli jste pro to dobrý důvod. V dospělosti se ale můžete oprostit od starých vzorců a najít sami sebe, svou svobodu a volnost.

Jsem průvodce pro lidi, kteří si přejí objevit sami sebe, vyzkoušeli různé cesty, ale stále jim život připadá spíš jako boj.

Chcete žít opět s lehkostí a radostí?

Zažijte úlevu a pozvěte si do života více lehkosti

Kdy se na mě obrátit?

Akutní pomoc a náročné situace

Cítíte stálou nejistotu
Nevíte, jak dál
Žije se vám těžce, neustále se bráníte a bojujete
Vyzkoušeli jste různé cesty a nic vám opravdu nepomohlo
Chcete přijmout a uzavřít minulost

 

Osobní rozvoj a trvalá změna

Hledáte změnu životního přístupu
Vnímáte víc, než vaše okolí, a nevíte si s s tím rady
Chcete si rozumět
Hledáte vnitřní klid a pocit pevnosti
Cítíte, že potřebujete hlubokou vnitřní transformaci

Začněte si naslouchat

Jak probíhá spolupráce

Naučíte se spojit a odhalíte podstatu vašich problémů

Důvod, proč vám dosud nefungovaly různé techniky, je v tom, že změna se neodehrála v celém systému. První krok je tedy spojení do těla – spojíme hlavu (mysl), emoce, srdce i duši – a napojení na univerzum i zemi. Možná poprvé tak poznáte, co je opravdu v souladu s vámi. Odhalíme skutečnou podstatu vaší situace, ať je jakkoli skrytá.

Porozumění, přijetí a nové uspořádání

Vyjasníte si a pochopíte vnitřní omezení a osobní přístupy s tím spojené. S laskavostí vůči sobě i druhým se podíváme na to, co se vám dělo nebo děje. Nastavíte nové srozumitelné uspořádání, ve kterém můžete naplno žít sebe a svůj potenciál.

Podpora

Probereme praktické zavedení změn do života, tak aby vám přinášely radost a úlevu. Mezi jednotlivými sezeními jsem k dispozici pro telefonickou konzultaci a podporu v zavádění změn.

 

3 důvody, proč se na cestu k sobě vydat se mnou

Je to váš prostor. Vše je plně a zcela ve vašich rukou. Já zpřístupňuji vám, co jste potlačili, nebo místa, kde sami sebe klamete.

Změny pocítíte už od samého začátku spolupráce.

Změny se odevrávají v celém vašem systému, potíže už se nevrací.

Reference

Dlouho jsem se snažila zmírnit následky zranění svojí duše. Najednou jsem měla pocit, že jsem při své cestě do svojí plné síly narazila na skleněný strop. Někde uvnitř jsem věděla, jak krásně vypadají další patra. Ale i když jsem se snažila si spoustu věcí načíst a dopátrat, začala jsem si stále silněji uvědomovat, že už se dál neposouvám.

Na sezeních jsem se pořád točila v kruhu “Vím, jak moje zranění vznikly – Cítím je a dokážu je popsat – Znovu procítit ty negativní emoce – Ale víc nic”. Dospěla jsem už k tomu, že za mě nikdo mé trápení nevyřeší a nezachrání mě. To dokážu jen já. Sama. Doufala jsem, že najdu někoho, kdo mi alespoň ukáže nástroje. Tak nějak jsem čekala, že psychoterapie tomu mému tápání dá konečně jasný směr. Znovu a znovu jsme otevírali na sezeních mé rány, ale výsledek nic…domů jsem odcházela bolavá, ale žádné hojení se nekonalo. Najednou tu byl ten skleněný strop. A ani upřímná komunikace s terapeutem ten strop neodstranila. Dospěla jsem k limitům psychoterapie a dál “babo raď”.

Protože jsem se ale nehodlala vzdát a nepřestala věřit na zázraky, jeden zázraky mi přišel do cesty. Hanka! Práce s ní je opravdu “spolu-práce” ve všech významech toho slova. Vím, že nic nevyřeší za mě, ale zároveň cítím tu obrovskou podporu, která mi dřív chyběla. Získala si mou plnou důvěru a i když sezení s ní je někdy o dost  bolavější než běžné psychoterapie, mám jistotu, že rány nebudou jen otevřeny, ale že se OPRAVDU KONEČNĚ ZAČÍNAJÍ HOJIT!

Díky Hance získávám zpět svou ztracenou sílu. Skleněný strop jsem prorazila a s obrovským nadšením lezu výš a výš objevovat svou plnou sílu a potenciál. A to nejúžasnější na tom je, že se nebojím, jestli to zvládnu. Protože konečně poprvé ve svém životě vím, že na to nejsem sama…

Hanko, děkuju, že jste! Děkuju za to, co děláte a že pomáháte nám ostatním, být sami sebou a být tak úžasní, jak jen dokážeme. Protože jsme. Jen jsme doteď měli šátek přes oči. Děkuju! Děkuju! Děkuju!

Ivana Pětníková

Jak život běží, občas zavaří snad každému z nás. Tyto problémy, překážky, tragédie nebo jakkoliv to pojmenujete, dokážou udělat ze života peklo. A tak to bylo i v mém případě. Dnes si můžete vybírat ze spousty koučů a spirituálních vůdců. Co ale dělá paní Grofovou výjimečnou, je její přístup, který se někdy podobá preciznosti analytických psychologů.

Nečekejte rady do života, spíše lidský přístup, věcné připomínky a oči-otevírající uvědomění. Alespoň tak to bylo v mém případě. Díky paní Grofové jsem našel odvahu překonat spoustu překážek, které mě trápily, přijmout minulost a vykročit s novým pohledem do další životní etapy.

Ladislav Nyč

Spoustu let jsem hledala a zkoušela  různé způsoby, jak se cítit v životě dobře. A pak jsem potkala paní Grofovou, která mi pomohla a stále pomáhá dostat se opravdu do hloubky a rozplést nepříjemné zážitky z mé původní rodiny. A ano, je to bolestivé, ze začátku. Ale pak přichází veliká úleva. A nejdůležitější na tom pro mě je, že konečně vidím, jak ty věci a vztahy opravdu jsou a o co v nich skutečně jde. To mě svým způsobem uklidňuje, i když je pro mě nějaký vztah zraňující. Protože já už vím. A můžu se podle toho zařídit. Každé sezení u Hanky mě posouvá dál, vnímám, že postupně reaguji jinak, opouštím staré vzorce, více si chráním svoje zdraví a pohodu a z každého takového pokroku mám obrovskou.

Jana Svojšová

Mám za sebou dlouhou cestu k sobě. Když se teď z té téměř „cílové rovinky“ dívám zpátky, jsem hrdá a vděčná. Hrdá sama na sebe, že jsem tu cestu ušla, a vděčná, že jsem v tom nebyla sama. To, že jsem poznala Hanku, patří k tomu nejlepšímu v mém životě.

V posledních čtyřech letech, kdy jsem si toho „naložila“ opravdu hodně a do toho mi umíral otec, jsem zažila úplné vyčerpání, úrazy a skončila v pracovní neschopnosti. Pak přišel nález na mozku a tuna léků, bolesti hlavy a náročné psychické stavy.

Vyzkoušela jsem toho hodně. Nejprve jsem chodila k psycholožce, četla různou literaturu a dost jsem sportovala. Následně jsem se zajímala o astrologii, podstoupila jsem čištění čaker, zkoušela jsem meditaci, rodinné konstelace a kineziologii. Všechno mi něco dávalo, ale jako bych se vůbec nehýbala z místa. Stále jsem si připadala, že jsem se svými pocity a myšlenkami zavřena ve svém těle.

Na začátku roku jsem se začala potkávat s Hankou. Musela jsem spoustu svých starých přesvědčení převrátit naruby, zahodit a prostě začít znovu. Teď po půlroční práci mám pocit, že si rozumím. Stále na sobě pracuju, ale je mi úplně jinak. Cítím se čistě jako ta malá šťastná holka a tak je vše lehčí. A taky jsem konečně bez léků. „

Dlouho jsem přemýšlel, čím je práce Hanky tak odlišná a jiná. Hanka má nejen dar vnímání a vidění energií, něčeho běžným lidem nepřístupného. Má ale zároveň dar neuvěřitelné přirozenosti, racionality a otevřenosti, kdy tyto dva světy racionálna a energií dokáže smysluplně a ladně propojit.

S Hankou jsem poznal úplně jiný způsob práce. Mohla by mé bloky a starosti prostě pročistit za mě, schopnosti na to má. Ale to by nebylo dost, ani pro mě, ani pro ni. Při koučování nebo i během telefonického hovoru se s jejím vedením učím ponořit sám do sebe a přijít na to, co ona díky svým darům už dávno ví. Až když se mi podaří odhalit příčinu nesouladu ve svém těle nebo mysli a správně ji pojmenuji, pak můžu sám nalézt lék. Hanka projevuje vždy neskrývanou radost, když se zase posunu o kousek dál.

Jsem vděčný i za to, jak nesobecky se o svůj dar vidění dělí. Pomáhá mi aktivně rozvíjet mé schopnosti v materiálním i duchovním světě zároveň a integrovat vše do každodenního běhu života.“

Jan Frank

Jste připraveni se vidět?

hgro@seznam.cz

602 313 513

Setkání probíhají v mé pracovně:

K Závěrce 2747/24, 150 00 Praha 5.

Cena služby: 2 200 Kč / h

Sezení zpravidla trvají déle než jednu hodinu a jsou velmi intenzivní. Obvyklá
frekvence je jednou za měsíc. Pokud bychom na prvním sezení zjistili, že
nám to neklape, vrátím vám za něj peníze.